В Україні будуть нові автомобільні номерні знаки, що відповідатимуть європейським стандартам

1
Жов
2014

У зв’язку із підписанням Україною Угоди про асоціацію з країнами Європейського Союзу Державтоінспекція працює над розробленням нових автомобільних номерних знаків.

autonomera_glyadykЦентр безпеки дорожнього руху і автоматизованих систем ДАІ підготовив зміни у національний стандарт щодо зразків номерних знаків. Зроблено це з метою приведення національних автомобільних номерних знаків у відповідність із стандартами Європейського Союзу.

Раніше повідомлялося, що у МВС презентували концепцію реформування системи. Згідно запропонованої концепції реєстрація транспортних засобів буде проводитися місцевими реєстраційними центрами при місцевих радах, котрі не матимуть відношення до ДАІ.

Номерні знаки будуть виготовлятися на місці де проходить реєстрація транспортного засобу, а не як сьогодні централізовано на одному підприємстві. Право на виготовлення номерних знаків буде надаватися будь якому господарюючому суб’єкту, який зможе дотримуватися вимог державних стандартів.

Для реалізації цього, також необхідно буде внести зміни в Закон України «Про дорожній рух».

Прогнозується, що отримати номерні знаки нового зразку можна буде з 2015 року. Номерні знаки, які видаються сьогодні стандартизовані згідно ДСТУ 4278:2004 «Знаки номерні транспортних засобів».

АвтоЮрист повідомляв, що відбулося засідання Загальнонаціонального Форуму з безпеки дорожнього руху, де було обговорено питання внесення змін до закону України «Про дорожній рух» та Правил дорожнього руху (ПДР).