Відбувається реформування ринку автомобільних пасажирських перевезень на таксі

11
Сер
2014

Як вказує Державна інспекція України з безпеки на наземну транспорті, на сьогоднішній день 95% суб’єктів господарювання, що здійснюють обслуговування ринку таксоперевезень, діють за рамками законодавчо встановлених правил. Високий рівень тінізації ринку автомобільних пасажирських перевезень на таксі створює додаткові загрози життю та здоров’ю як пасажирів, так і водіїв.

10052234-29-march-2011--manhattan-new-york-usa--yellow-taxi-cars-near-madison-square-garden-in-manhattan-ny-uПерший заступник Голови Укртрансінспекції Володимир Балін зазначив, що нелегальні таксоперевізники в основному користуються інформаційно-диспечерськими службами (ІДС), які надають водію інформацію про замовлення на перевезення. Згідно чинного законодавства інформаційно-диспечерські служби повинні надавати інформацію про замовлення на перевезення тільки ліцензованим перевізникам. Але відповідальність за недотримання таких умов не передбачена. При таких умовах зі сторони держави неможливо проконтролювати технічний та санітарний стан транспортного засобу, на якому здійснюють перевезення пасажирів, відрахування у бюджет обов’язкових платежів (податків та зборів), рівень водія таксі.

З початку цього року жваво обговорюється посилення правил таксоперевезень, необхідність введення відповідальності, в певних випадках йде мова про посилення уже наявних санкцій. Планується також суттєве підвищення вартості виходу на ринок автомобільних перевезень пасажирів на таксі для водіїв таксі. Однозначно, правила таксоперевезень будуть жорсткішими, умови виходу на ринок також посиляться. Вигідніші позиції будуть для легальних, на момент введення нових правил, перевізників.

Відбувається активна робота над змінами до Закону України «Про автомобільний транспорт» та іншими галузевими нормативними актами, що сьогодні регулюють діяльність таксі.

Партнер юридичної фірми «B.Glyadyk & Partners» Богдан Глядик в рамках робочої групи (організованою групою компаній Ліга), діяльність якої спрямована на розроблення законодавчих пропозицій компетентним органам, здійснює роботу у тому числі й щодо розроблення законодавчих ініціатив у сфері таксоперевезень (законопроект про перевезення на таксі).