Обмежено рух вантажних транспортних засобів в денний час

26
Тра
2014

Укртрансінспекція повідомляє, що з 1 червня вантажні транспортні засоби загальною масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь більше 7 тонн не матимуть змоги їздити більшістю автомобільними дорогами України.

mezhdunarodnye-avtomobilnye-perevozkiТак, у літній період часу, у зв’язку з суттєвим підвищенням температури повітря відбувається значне нагрівання дорожнього покриття. За даними науковців, температура дорожнього покриття, за якої воно м’якшає, становить 40-42°С при температурі повітря 28°С.

Великоваговий транспорт, рухаючись при зазначених умовах, здійснює руйнування дорожнього полотна – з’являються колії і зсуви, утворюються деформації, і, як наслідок – знищуються цілі ділянки автомобільних доріг.

У зв’язку з цим, як зазначають в Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті, з 1 червня на більшості автомобільних доріг загального користування в усіх областях України вводиться сезонне обмеження руху. Вантажним автомобільним транспортним засобам загальною масою понад 24 тонни або з навантаженням на вісь більше 7 тонн забороняється рух в період з 10 до 22 год. В цей час вантажівки повинні перебувати на спеціальних стоянках і майданчиках відпочинку, зокрема поблизу об’єктів сервісу.

Обмеження руху не розповсюджується на транспортні засоби, які здійснюють перевезення вантажів, що швидко псуються та ті, які використовуються під час ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій.

Дотримання цих вимог контролюватимуть Укртрансінспекція, Державтоінспекція (ДАІ) та дорожні підприємства.

Джерело: Укртрансінспекція