Газобалонне обладнання. Що говорить закон

17
Кві
2014

img_0512Ситуація з подорожчанням долара зачепила кожну людину у нашій країні. Водії також це відчувають на собі досить суттєво. Усі розуміємо, що ціна на пальне в Україні прямо залежить від вартості долара. Так, з кінця січня цього року вартість бензину А-95 піднялася на близько 43%. У зв’язку з цим, природно, що багато автовласників хтось вперше, а хтось заново повернулися до думки щодо встановлення на свій автомобіль газобалонного обладнання (ГБО).

У водіїв дуже часто виникає питання щодо правового регулювання встановлення ГБО на автомобіль та чи є встановлення ГОБО переобладнанням транспортного засобу.

Згідно статті 32 Закону України «Про дорожній рух» переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів, не передбачених нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Не дозволяється без погодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально уповноваженої на це Кабінетом Міністрів України організації переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії.

Проведення переобладнання автомобілів регламентується Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №607 від 21.07.2010р.

Згідно норм Порядку переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива проводиться суб’єктом господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.

Ви можете оскаржити штраф ДАІ самостійно. Якщо ж Ви сумніваєтеся у своїх силах, всього за 51 грн. ми складемо професійну позовну заяву для оскарження штрафу. Просто подзвоніть нам
(067) 157-24-14, (093) 602-83-47, (099) 538-60-47 або скористайтеся можливістю замовити дзвінок і ми самі Вам зателефонуємо”

Для встановлення на автомобіль ГБО не вимагається попередній огляд транспортного засобу у Державтоінспекції.

Як наслідок встановлення ГБО на автомобіль необхідно провести перереєстрацію транспортного засобу.

Як зазначено у п. 37 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1388 від 07.09.1998р. державна реєстрація (перереєстрація) переобладнаних транспортних засобів проводиться на підставі документів про відповідність їх вимогам безпеки дорожнього руху та документів, що підтверджують правомірність придбання встановлених кузовів (рам), які мають ідентифікаційні номери (у разі їх заміни).

Для транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газових паливах документами про відповідність переобладнаних транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху є акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) за формою згідно з додатком 5 Порядку або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів, чи підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.

Переобладнання транспортних засобів для роботи на газових паливах здійснюється виключно суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з переобладнання транспортних засобів та мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Ці суб’єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і технічної документації підприємства – виробника газобалонного обладнання.

Отже, зазначимо, що для встановлення ГБО на власний автомобіль необхідно звернутися до суб’єкта підприємницької діяльності, котрий має право встановити ГБО на автомобіль. Такий суб’єкт підприємницької діяльності обов’язково повинен мати свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу.

Перед встановленням ГБО не потрібно проводити попередній огляд авто в ДАІ.

Після встановлення ГБО, суб’єкт підприємницької діяльності, котрий здійснив встановлення ГБО на транспортний засіб повинен видати свідоцтво на відповідність конструкції транспортного засобу вимогам безпеки руху та акт виконаних робіт, на підставі яких проводиться перереєстрація автомобіля в органах ДАІ. Ці документи діють протягом одного року.

Наступним кроком є проведення перереєстрації транспортного засобу в ДАІ, де буде отримано свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з відміткою про встановлення ГБО.

Зверніть увагу, що Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за керування транспортним засобом, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів у виді штрафу в розмірі від 340 грн. до 425 грн.

Залишилися питання? Телефонуйте 067 157-24-14, 093 602-83-47 або 099 538-60-47 і АвтоЮрист надасть кваліфіковану консультацію.