Верховна Рада України прийняла закон, котрим скасовується більше 100 дозвільних документів

14
Кві
2014

09 квітня 2014 року Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру».

perevozka-op-gruzov-300x200Законопроект № 2436а, за ініціативи тодішнього президента Віктора Януковича, було зареєстровано ще 27 червня 2013 року.

Зокрема законом вносяться зміни і в Закону України «Про дорожній рух». Так, із статті 9 Закону України «Про дорожній рух» виключено абзац 20, котрий передбачав компетенцію власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху щодо погодження маршрутів перевезення небезпечних, надгабаритних і великовагових вантажів.

Також зміни вносяться й у статтю 52-1 Закону «Про дорожній рух». Згідно зміни, погодження з МВС України пропозицій щодо розміщення у смугах відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг рекламоносіїв та інших споруд буде не потрібне.

Зміни торкнуться і Закону України «Про транспорт». Так, з вступом в дію норм Закону №2436а порядок охорони та супроводу вантажів, що швидко псуються не потребуватиме погодження з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури.

Закон «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» дозволятиме виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнології та інших біологічних агентів без наявності дозволу державної санітарно-епідеміологічної служби, а також з дозволу інших визначених законом органів виконавчої влади у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, але за умови дотримання санітарних норм.

Загалом Закон №2436а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» скасовує більше 100 дозвільних документів.

Закон №2436а набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше Автоюрист повідомляв, що перевезення на таксі регулюватиме нова нормативна база, яка розроблятиметься по новому.