Рада звільнила від акцизного податку операції з переобладнання транспортних засобів

8
Кві
2014

Верховна Рада Україна звільнила від оподаткування акцизним податком операції з  переобладнання транспортних засобів, а також скасувала утилізаційний збір. За таке рішення проголосувало 228 народних депутатів.

avto_prodЗаконопроект № 4238 був зареєстрований у Верховній Раді 24 березня цього року. Відміну зборів лобіювали депутати Продан О.П., Лабунська А.В., Розенко П.В., Агафонова Н.В., Павленко Р.М., Різаненко П.О., Чернега Р.Т., Пацкан В.В.

Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту у зв’язку із обкладанням акцизним податком операцій щодо переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль, вказані операції втратили свою економічну доцільність та не користуються попитом.

Законопроект ставить за мету зменшення податкового навантаження та сприяння розвитку малого та середнього підприємництва, що здійснюють переобладнання автомобілів-фургонів, призначених для перевезення вантажів, у автомобілі, призначені для пасажирських перевезень, та збереження робочих місць для працівників вказаних підприємств, забезпечення соціально-економічного розвитку окремих регіонів.

Також прийнятим законом скасовується екологічний податок (податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів)

Автоюрист повідомляв, що ВР готується скасувати утилізаційний збір, котрий був запроваджений у 2013 році.