Як сплатити штраф ДАІ

17
Лют
2014

article8029При винесенні постанови за порушення Правил дорожнього руху про накладення штрафу, а також при прийнятті такого рішення суддею в справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху часто виникає питання який порядок сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху.

Законом відведено 15 днів для оплати штрафу. Якщо особа, яка притягнута до адміністративної відповідальності протягом 10 днів з дня винесення постанови в справі про адміністративне правопорушення про накладення штрафу оскаржуватиме штраф поліції в суді і цю скаргу буде залишено без задоволення, сплатити штраф потрібно протягом 15 днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Оплатити штраф за порушення ПДР можна у відділенні будь якого банку. Для цього необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу, податковий ідентифікаційний номер, постанову в справі про адміністративне правопорушення. Постанова в справі про адміністративні правопорушення містить інформацію, який розмір штрафу потрібно оплатити.

У квитанції про сплату штрафу необхідно правильно зазначити серію та номер постанови в справі про адміністративне правопорушення.

16 липня минулого року вступив в силу наказ МВС України №606, згідно якого відбуватиметься щоденне завантаження до автоматизованої системи «Управління фінансами МВС України» виписок про сплачені штрафи за порушення ПДР отриманих у територіальних органах Державної казначейської служби України. Це означає, що відносити квитанцію про сплату штрафу у підрозділ ДАІ/поліції не потрібно. Система сама повідомить необхідні органи, що штраф сплачений. Але для цього необхідно правильно заповнити квитанцію про сплату штрафу у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Штраф потрібно сплачувати за реквізитами Держказначейства по місцю реєстрації правопорушника.

Звертаємо увагу, що при неоплаті штрафу у відведені законом строки Ви ризикуєте в результаті оплатити подвійний штраф ДАІ.

Також існує можливість оплатити штраф за порушення ПДР через мережу Інтернет.

АвтоЮрист Богдан Глядик

Отримати консультацію щодо оскарження штрафів за порушення ПДР Ви можете зателефонувавши нам (067) 157-24-14, (093) 602-83-47, (099) 538-60-47. Вартість такої консультації разом із складанням документу для скасування штрафу становить всього 51 грн.