За керування у стані сп’яніння пропонують притягувати до кримінальної відповідальності

24
Гру
2013

Чергове посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння пропонують у Верховній Раді України.

позбавлення водійських прав за п'янкуНародний депутат Геннадій Москаль пропонує вчергове посилити відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння.

Так, депутат підготував законопроект який суттєво міняє підхід до притягнення до відповідальності за п’яне водіння.

Законопроектом пропонується ввести рівні стану сп’яніння. Так, легка ступінь сп’яніння передбачає концентрацію алкоголю в крові особи, яка керує автомобілем від 0,5 до 1,5 проміле. Середня ступінь алкогольного сп’яніння передбачає наявність у крові водія від 1,5 до 2,5 проміле, сильна ступінь – 2,5 – 3,0 проміле, важка ступінь сп’яніння – 3,0 – 5,0 проміле, умовно-смертельна ступінь – від 5,0 проміле.

Так, як запропоновано законопроектом, при перебуванні водія у легкому ступені алкогольного сп’яніння водій притягатиметься до адміністративної відповідальності. Відповідальність при цьому пропонується зберегти на тому ж рівні, що й сьогодні (АвтоЮрист писав, що з 14 грудня в Україні відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, а також за відмову від проходження огляду для встановлення стану сп’яніння посилилася.

Жорсткі зміни пропонується внести у Кримінальний кодекс України. Зокрема пропонується змінити статтю 286 Кримінального кодексу України, а також доповнити Кодекс статтею 286-1.

Так, законопроект передбачає введення кримінальної відповідальності за водіння транспортного засобу у стані алкогольного сп’яніння середнього, сильного, важкого або ж умовно-смертельного ступеня.

Особливо привертає увагу пропозиція прирівняти відмову від проходження огляду на стан сп’яніння до кримінального проступку, зокрема до керування транспортними засобами у стані умовно-смертельного ступеню алкогольного сп’яніння. За такий проступок передбачається ввести відповідальність у виді штрафу від 8500 грн. до 13600 грн. або виправні роботи строком до двох років, або арешт строком до п’яти місяців, або обмеження волі строком до трьох років, з позбавленням водіїв права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.