Відео ДАІ як доказ у справі про адміністративне правопорушення

16
Гру
2013

Оскарження штрафів ДАІЯк часто інспектор ДАІ притягував Вас до відповідальності, виписуючи штраф за порушення вимог правил дорожнього руху на підставі відеозапису? Нажаль таке трапляється досить часто. Зазвичай інспектор використовує відеозапис, зроблений на мобільний телефон або на побутову відеокамеру.

Звернемо увагу, що відеозапис, зроблений інспектором ДАІ на побутову відеокамеру або на мобільний телефон не може використовуватися як доказ у справі про адміністративне правопорушення.

Інспектор ДАІ як посадова особа органу державної влади може діяти лише у спосіб, прямо передбачений законодавством.

А законодавством чітко передбачено, що інспектору забороняється використовувати прилади, які не сертифіковані в Україні та які не пройшли метрологічної повірки. Більше того руки інспектора «зв’язані» ще й затвердженим переліком технічних засобів і приладів, які можуть використовуватися інспектором для фіксації порушень правил дорожнього руху.

Отже, якщо інспектор ДАІ виносить постанову в справі про адміністративне правопорушення, у якій зазначає, що Ви вчинили адміністративне правопорушення, та як доказ наводить зроблений ним же відеозапис на побутову відеокамеру чи мобільний телефон, або ще якусь штуковину, прямо не передбачену законодавством, обов’язково оскаржуйте таку постанову.

Зверніть також увагу, що протокол про адміністративне правопорушення містить місце, куди зазначається, що до нього додається. Так от, якщо наявний відеозапис, інспектор повинен вказати там, що додається відеозапис, вказати яким засобом він зроблений, а також дані, які допоможуть ідентифікувати прилад, яким здійснювалася відео зйомка.

Проїзд на забороняючий сигнал світлофора, їзда без включеного ближнього світла фар (актуально у зимовий час, за межами населеного пункту) – найчастіші порушення правил дорожнього руху, які фіксуються інспекторами Державтоінспекції на відео. Також фіксують обгони, проїзди пішохідних переходів, дотримання рядності.

АвтоЮрист уже писав про правомірність фіксації на відео дій інспекторів ДАІ водіями.