Вступили в силу норми, котрі посилюють відповідальність за п’яне водіння

15
Гру
2013

З 14 грудня в Україні відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, а також за відмову від проходження огляду для встановлення стану сп’яніння посилилася.

керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'янінняУ зв’язку із набуттям чинності Закону України “Про внесення змін до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння” відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння стала жорсткішою.

Зокрема, відтепер за керування транспортним засобом у стані сп’яніння Адмінкодекс передбачає штраф у розмірі від 3400 до 5950 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.

При повторному протягом року керуванні транспортним засобом у стані сп’яніння або відмові від проходження огляду на стан сп’яніння, санкцією статті 130 КпАП для водіїв передбачено позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, або адмінарешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Якщо ж водій, який двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, вчинить знову таке ж адмінправопорушення, до нього буде застосовано санкцію у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що Верховна Рада Україна внесла зміни у статтю 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

АвтоЮрист також зазначав щодо питання позбавлення водійських прав.