Керувати транспортними засобами у стані сп’яніння стало трішки невигідніше

20
Лис
2013

Вчора Верховна Рада Україна внесла зміни у статтю 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

news_28032012_43101Зміни торкнулися розмірів штрафів, котрі можуть накладатися на правопорушника за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Так, тепер розмір штрафу коливається від 3400 грн. до 5900 грн.

Крім того зміни торкнулися максимально можливого строку адміністративного арешту, що застосовується до водіїв, котрі уже раніше притягалися до відповідальності за керування у стані сп’яніння.

Про необхідність карати нетверезе водіння жорстокіше АвтоЮрист уже згадував. Крім того протягом року неодноразово з’являлася інформація про те, що п’яних водіїв позбавлятимуть права керувати транспортними засобами.

Також у цьому році з’являлася ініціатива щодо притягнення водіїв, котрі керують ТЗ у стані сп’яніння притягати до кримінальної відповідальності.

Згідно статті 130 КУпАП за вчинення адміністративного правопорушення – керування транспортним засобом у стані сп’яніння передбачено, крім штрафу також позбавлення права керувати транспортними засобами строком від одного до десяти років.