Обмеження швидкості руху, правила поведінки у темну пору доби, фіксація порушень ПДР

13
Лис
2013

Наступного року у водіїв може виникнути необхідність знову вивчати правила дорожнього руху. В Державтоінспекції планують внести чергові зміни до Правил.

aef2279dfc5d802b007e5892fbb79Так, зокрема передбачається можливість обмеження максимально дозволеної швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год.

Крім того наступного року планується внести доповнення до ПДР щодо обов’язкової наявності на одязі пішоходів у темну пору доби світловідбивачів. Норма, що передбачатиме обов’язковість  використання водіями у темну пору доби спеціальних жилетів також має шанс бути прийнятою.

Уже не один рік обговорюється питання щодо обов’язковості заміни шин на автомобільних транспортних засобах відповідно до сезону. Наступного року це також може бути введено.

Крім вищезазначеного, уже сьогодні в ДАІ ведеться клопітка робота щодо впровадження автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху водіями. Сьогодні готуються законодавчі зміни, котрі б врегулювали це питання.

Так, за допомогою приладу вимірювання швидкості руху «Гарпун» в ДАІ мають намір ввести систему автоматичної фіксації порушень водіями правил дорожнього руху.

Як зазначають в ДАІ, за допомогою приладу з функціями фото-, відео- фіксації порушень водіями ПДР «Гарпун» фіксуватимуться порушення такі як перевищення швидкості руху, виїзд на зустрічну смугу, проїзд на заборонний сигнал світлофора, в’їзд на залізничний переїзд при закритому шлагбаумі, а також рух по пішохідних переходах або тротуарах. Інформація, зафіксована приладом автоматично передаватиметься у центр обробки інформації. Далі власнику транспортного засобу за місцем його проживання, порушення яким (ТЗ) було зафіксовано Гарпуном буде відправлено повідомлення про необхідність сплатити адміністративний штраф. Передбачається, що система автоматично визначатиме в яких діях транспортного засобу (!!!) вбачається порушення правил дорожнього руху, а також прийматиме рішення про притягнення власника транспортного засобу (!!!) до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Тобто, за нині діючим законодавством власнику ТЗ надходитиме протокол про адміністративне правопорушення та прийнята системою (!!!) постанова у справі про адміністративне правопорушення. Власники транспортних засобів матимуть змогу оскаржити протокол про адміністративне правопорушення та постанову у справі про адмінправопорушення.

У разі несплати адміністративного штрафу у встановлені строки інформація передаватиметься у Державну виконавчу службу для примусового стягнення.

Автоюрист чекає оприлюднення законопроекту, котрий буде регламентувати таку діяльність з автоматичної фіксації правопорушень, щоб надати правову оцінку. Проте, уже сьогодні вбачається багато порушень водіїв, у тому числі навіть конституційних прав і гарантій громадянина.

В ДАІ також ведуть роботу щодо посилення відповідальності для водіїв за порушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Останні зміни у Правила дорожнього руху почали діяти з 15 квітня цього року. Протягом року з’являлися повідомлення, що у 2013 будуть й інші зміни в ПДР, проте таких не відбулося.