Мініфраструктури затвердило Порядок обігу карток, що використовуються в тахографах

22
Лип
2013

Наказом від 30.05.2013 р. № 329, котрий вступить в дію з дня його офіційного опублікування, Міністерство іфраструктури України затвердило Порядок обігу карток, що використовуються в цифрових контрольних пристроях (тахографах).

tovarooborotНаказом встановлюється категорії водіїв, яким видаються картки. Зокрема картку водія можуть отримати водії:
– Які мають право керувати транспортним засобом;
– Мають національне посвідчення водія хоча б однієї з категорій: C, C1, D, D1;
– Які не мають на дату подання заяви, у випадку первинної видачі картки, іншої діючої картки водія;
– Мають постійне місце проживання на території України.

Картки підприємства видаються суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території України, які є власниками або користувачами транспортних засобів, які повинні бути обладнані тахографами. Кожний суб’єкт господарювання може отримати кілька карток цього типу.

Картки контролера видаються особам, які уповноважені здійснювати контроль за режимом праці та відпочинку водіїв, а також особам, які здійснюють державний контроль у сфері безпеки дорожнього руху.

Для того щоб отримати картку, потрібно подати відповідну заяву у Центр з видачі карток компетентного органу.

Центр з видачі карток компетентного органу може анулювати картку у разі виявлення фактів підробки карти, використання картки не її власником або отримання картки на підставі недостовірної інформації.

Картка, що використовується в тахографах – картка цифрового контрольного пристрою (тахографа) з вбудованою мікросхемою, призначеної для використання в цифровому контрольному пристрої, типи якої затверджені відповідно до вимог ЄУТР (карта водія з терміном дії до 5 років; картка майстерні з терміном дії до 1 року карта контролера з терміном дії до 2 років; картка підприємства з терміном дії до 5 років).

Тахограф – обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортний засіб для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі даних про рух цих ТЗ або про певні періоди роботи їхніх водіїв.

jurliga.ligazakon.ua