Для перевізників готують підвищення штрафів

20
Чер
2013

19 червня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

габаритно ваговий контрольЗгідно цього проекту, передбачається удосконалення системи контролю за дотриманням автоперевізниками обмежень осьових навантажень, загальної маси та габаритних параметрів транспортних засобів при здійсненні перевезень вантажів автомобільними дорогами загального користування.

Зокрема законопроект передбачає підвищення відповідальності за порушення правил проїзду великогабаритних (великовагових) транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами.

Також документом надається право Державтоінспекції разом з Укртрансінспекцією, або окремо, зупиняти транспортні засоби для здійснення габаритно-вагового контролю.

Проект передбачає збільшення штрафів:

1) за порушення правил проїзду великогабаритних (великовагових) транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами:

– для водіїв – від 510 до 680 грн.;
– для посадових осіб, громадян суб’єктів господарської діяльност – від 1360 до 2125 грн.

2) за порушення визначених у дозволі органу внутрішніх справ умов, режиму проїзду великогабаритних (великовагових) транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами:

– для водіїв – від 680 до 1020 грн.;
– для посадових осіб, громадян суб’єктів господарської діяльності – від 2125 до 4250 грн.

3) за повторне вчинення протягом року будь-якого із згаданих порушень:

– для водіїв – від 1360 до 1700 грн.;
– для посадових осіб, громадян суб’єктів господарської діяльності – від 8500 до 17000 грн.

Проект закону схвалений Урядом і направлений у Верховну Раду України.