Ціни на пальне знову зростатимуть

8
Кві
2013

Міністерство інфраструктури України та Укравтодор працюють над розробкою механізму поетапної оптимізації розмірів акцизного збору на пальне у відповідності до європейських стандартів. Це дозволить збільшити надходження коштів до дорожнього фонду, які спрямовуються виключно на будівництво та ремонт автомобільних доріг. Основна дохідна частина цього фонду формується саме за рахунок акцизного збору та ввізного мита з імпортованих на територію України транспортних засобів та шин до них і на нафтопрродукти.

Наразі в Україні діють найнижчі акцизні збори на пальне порівняно з іншими країнами Європи – 198 євро за тонну на бензин та 46-98 євро за тонну на дизельне паливо. А в Нідерландах акцизний збір на бензин складає 948 євро за тонну, на дизель – 490 євро за тонну, у Німеччині – 851 євро за тонну бензину та 534 євро за тонну дизелю, у сусідній з нами Польщі акцизна ставка на бензин складає 494 євро, на дизель – 375 євро. У середньому по Євросоюзу мінімальні акцизні ставки становлять 466 євро за тонну бензину та 375 євро за тонну дизельного палива.

Дорожники пропонують запровадити поступове збільшення ставок акцизного збору на нафтопродукти до розмірів, що дорівнюватимуть мінімальним середньоєвропейським. Такі зміни дозволять покращити якість доріг в Україні, а відповідно й підвищити рівень безпеки руху.

Урядовий портал