Автоюрист: чи доведеться платити за проїзд дорогами

8
Кві
2013

У Міністерстві інфраструктури разом з Укравтодором займуться вивченням ефективності впровадження електронної системи стягнення плати з великовантажних транспортних засобів для компенсації шкоди, завданої автомобільним дорогам загального користування державного значення. Як зазначено на Урядовому порталі, у країнах Європи така практика успішно діє. Зокрема, у Швейцарії вантажівки масою 12 тонн сплачують 0,23 євро за кілометр доріг, а транспортні засоби масою 44 тонни – 1,44 євро. ТАка плата дійсна і у Німеччині і становить від 0,14 до 0,29 євро за кілометр. Сусідня Україні Польща також запровадила такий збір, розмір якого становить від 0,05 до 0,13 євро за кілометр дороги. З наступного року така плата запроваджується у Росії.

Спорудженні за часів СРСР дороги не витримують навантаження, що виникає через інтенсивність руху сьогодні. У зв’язку з цим задля належного утримання експлуатаційного стану доріг Мінінфраструктури розглядає можливість запровадити обов’язкове справляння плати з великовагових транспортних засобів для компенсації шкоди, завданої проїздом дорогами загального користування державного значення.

Для запровадження такого нововведення необхіно розробити відповідні зміни до законодавства, а саме необхідно зазначити порядок стягнення такої плати, її розміру, переліку платних доріг, запровадження штрафу, а перевізники повинні будуть встановити на такі транспортні відповідні бортові прилади.