У червні збільшаться штрафи за порушення правил користування ременями безпеки та повернуться “листи щастя”

18
Бер
2013

Президент України доручив до червня розробити та внести проект закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення розмірів штрафів за порушення правил користування ременями безпеки водіями та пасажирами. Про це йдеться у національному плані дій на 2013 р. щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 рр. “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженому указом Президента України від 12 березня 2013 р. №128/2013.

Крім того, Глава держави доручив розробити та внести законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо тонування вікон автомобілів понад встановлену норму, встановлення та/або використання в зовнішніх освітлювальних приладах елементів освітлення (лампи, світодіодні вогні тощо), які не відповідають чинним стандартам; запровадження відповідальності за встановлення на проїзній частині автомобільних доріг предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню (крім випадків проведення ремонтних робіт та обмеження в’їзду в пішохідну зону). Відповідальними за виконання доручення призначено прем’єр-міністра України та МВС України.

Також доручено внести на розгляд Верховної Ради України проект закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо: запровадження фотофіксування порушень правил дорожнього руху в режимі “без втручання уповноваженої особи”, яке базується на принципах автоматичної обробки інформації про порушення Dell Latitude 3540 AC Adapter правил дорожнього руху; вручення постанови про адміністративне порушення особисто власнику транспортного засобу з установленням строку на судове оскарження такої постанови протягом 30 днів з дня її вручення; звільнення власника транспортного засобу від відповідальності в разі, коли наведено достовірну інформацію про особу, яка вчинила правопорушення на його транспортному засобі, та коли ця особа буде притягнута до відповідальності.

Президент також доручив внести зміни до законодавства щодо вдосконалення процедури сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху та застосування механізму автоматичного заліку таких штрафів під час отримання коштів в органах Державної казначейської служби України.

vaap.org.ua