П’яних водіїв довічно позбавлятимуть права керувати ТЗ

6
Бер
2013

Проблема набирає обертів, і її розмах може найближчим часом побити найгірший антиректорд в історії автотранспорту в Україні, зафіксований в 2007 р., – тоді загинули майже 10 тис. чоловік, а показник смертності становив 206 осіб на 1 млн. населення.

Згідно зі статистичними даними в Україні подобово в ДТП гине від 10 до 20 чоловік і більше 100 отримує різного ступеня тілесні ушкодження. При цьому, 37% від загальної кількості ДТП припадає на аварії за участю водіїв, що перебувають за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

У зв’язку з такими обставинами, депутат Олег Ляшко хоче доповнити ст. 286 Кримінального кодексу частиною четвертою, яка передбачає позбавлення волі на строк 10 років, з довічним позбавленням права керувати ТЗ за порушення правил безпеки дорожнього руху, експлуатації транспорту особою, яка керує ТЗ, що спричинило середньої тяжкості тілесне ушкодження (ч.1 ст . 286), смерть потерпілого або заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст. 286), загибель кількох осіб, якщо встановлено, що особа, яка керувала ТЗ, перебувала у стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, проектом пропонується законодавчо визначити таку загрозу національній безпеці, як неефективність держполітики щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, зростання аварійності на автомобільних дорогах. Одним з основних напрямів державної політики у сфері нацбезпеки нардеп хоче зробити посилення профілактики аварійності на автомобільних дорогах за участю водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

jurliga.ligazakon.ua