Страховики пропонують реформувати страхування пасажирів при перевезеннях

19
Лют
2013

Ліга страхових організацій вважає необхідним реформування системи страхування пасажирів при перевезеннях у транспорті. Про це сказано в повідомленні ЛСОУ.

Відповідно до повідомлення, страховики, що працюють у сегменті обов’язкового особистого страхування в транспорті, отримали від пасажирів і транспортних підприємств за 1997-2012 року близько 1,5 млрд гривень страхових платежів, а виплатили всього 40 млн гривень. Як вказує заступник голови ради ЛСОУ Олександр Залєтов, за останні 15 років страховики врегулювали більш як 12 тис. страхових подій, що відповідає виплаті в середньому 3,3 тис. гривень на потерпілого. На його думку, обурливим фактом є те, що рівень виплат за вказаний період становив менш як 5%, а на перестрахування спрямовано в 4 рази більше коштів, ніж було здійснено безпосередньо страхових виплат потерпілим.

“Доцільно ввести обов’язкове страхування цивільної відповідальності перевізника за шкоду, завдану життю, здоров’ю й майну пасажирів. Це стане інструментом адекватної й гарантованої реалізації норм цивільного законодавства України в сфері відповідальності перевізника перед пасажирами”, – повідомив Залєтов.

З його слів, для цього необхідно прийняти економічну оцінку вартості життя людини в розмірі не менш як 500 тис. гривень, а також розробити й прийняти закон “Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності перевізника за заподіяння шкоди пасажирам”, основною метою якого буде захист інтересів пасажира шляхом забезпечення гарантованого відшкодування їм шкоди, завданої під час перевезення, незалежно від виду транспорту й характеру перевезення. Залєтов зазначає, що у зв’язку із цим безпека на вітчизняному транспорті підвищиться, оскільки вартість страхового захисту прямо залежатиме від забезпечуваного перевізником рівня безпеки перевезень, технічного стану парку транспортних засобів перевізника й інших факторів, що впливають на ступінь ризику.

vaap.org.ua