Мінінфраструктури виступає за впровадження спеціального навчання водіїв, які перевозять пасажирів

15
Лют
2013

Міністерство інфраструктури України виступає за впровадження спеціального навчання водіїв, які працюють на ринку надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів. Оскільки на сьогодні на автобусах та вантажівках працюють водії, що мають лише формальне право керування відповідним транспортним засобом (посвідчення водія), з метою забезпечення належного рівня безпеки та якості послуг з автоперевезень фахівцями Міністерства інфраструктури України розроблено Порядок підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів. Відповідний проект наказу розміщено на сайті Мінінфраструктури.

Фахівці Мінінфраструктури переконані, що створення системи підвищення кваліфікації водіїв комерційного автомобільного транспорту значно підвищить як безпеку, так і рівень культури транспортного обслуговування. Адже водії комерційного автотранспорту отримають додаткові знання щодо законодавчих та нормативно-правових актів з питань технології автоперевезень, правовідносин з пасажирами, замовниками послуг, власниками вантажу тощо.

У запропонованому проекті документа зазначені норми підвищення кваліфікації водіїв за видами перевезень (автобусні та вантажні) та за видами сполучень (внутрішні та міжнародні). До проходження підвищення кваліфікації водіїв за напрямами внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів допускаються особи, які мають посвідчення водія на право керування транспортним засобом категорії Д1, Д1Е, Д, ДЕ, за напрямами внутрішніх та міжнародних перевезень вантажів – категорії С1, С1Е, С, СЕ.

Першочерговими у програмі підвищення кваліфікації водіїв комерційного автотранспорту стають питання нормування і контролю режимів праці і відпочинку водіїв, організації передрейсової підготовки, прав і обов’язків всіх учасників транспортного процесу, прийняття необхідних рішень у позаштатній ситуації, основ фінансових розрахунків за послуги та формування тарифів, правил закріплення вантажу у кузові автомобіля і сумісність вантажів при перевезенні, основ законодавства та документообігу при здійсненні внутрішніх та міжнародних перевезень тощо.
Згідно з розробленим Порядком підвищення кваліфікації водіїв, перевірка їх знань та одержання відповідних свідоцтв здійснюється у закладах, які мають необхідну навчально-матеріальну базу та професійних викладачів, – Навчальних центрах, атестованих Мінінфраструктури.

Довідково

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення Положення за адресою: Державна адміністрація автомобільного транспорту: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, e-mail: zots@avtotrans.gov.ua ; Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, www.dkrp.gov.ua

www.kmu.gov.ua