Українцям можуть дозволити не платити податок з доходу з продажу ТЗ

30
Січ
2013

Положення ст. 173 ПК не зовсім відповідають принципам податкового законодавства і є несправедливими по відношенню до громадян України.

Ігор Мірошниченко вчора подав проект № 2123 про внесення змін до Податкового кодексу. Нардеп пропонує доповнити пункт 173.2 НК новим абзацом, згідно з яким дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда вартість якого нижче вартості за якою він придбаний платником податків, не підлягає оподаткуванню незалежно від кількості проданих таких об’єктів протягом одного звітного (податкового) року.

У нашій державі, як і в багатьох країнах світу спостерігається тенденція зниження вартості транспортних засобів після їх придбання і використання. За таких обставин український громадянин, який придбав автомобіль для власних потреб і деякий час їм покористувався, продавши його, отримає меншу суму коштів, ніж він витратив на його придбання, міркує нардеп в пояснювальній записці. У такому випадку статки громадянина зменшаться, тобто особа втрачає і рух коштів в даній ситуації фактично не може визнаватися доходом. Тому, стягування податку в такій ситуації є економічно необгрунтованим і несправедливим.

Чинна норма звільняє від оподаткування лише дохід отриманий від одного продажу або обміну відповідного ТЗ протягом року. Якщо ж були продані або підлягали обміну 2 і більше ТЗ, то такий дохід оподатковується за ставкою визначеною п.167.2 НК, тобто – 5% бази оподаткування.

Інформація: jurliga.ligazakon.ua