ДАІ “готується” до свят

27
Гру
2012

З настанням свят, інспектор ДАІ виходять на “полювання” на п’яних водіїв. 1 та 7 січня ризик попасти в лапи інспектора ДПС надзвичайно великий. У такі дні автомобілів на дорогах не багато. Крім цього, ризик попастися виникає на вихідні у ранкові та нічні години.

Якщо у інспектора виникне підозра, що водій знаходиться у стані сп’яніння, він зобов’язаний провести огляд на стан сп’яніння. Для цього інспектору потрібні два свідки, якими не можуть бути працівники міліції або особи, в неупередженості яких є сумніви та алкотестер, на сьогодні це “Драгер”. Результати цього огляду, показники тестера інспектор вносить у протокол про адміністративне правопорушення. Крім цього у адмінпротоколі також зазначається повні імена, адреси проживання свідків. На практиці часто інспектори не мають таких алкотестерів і пропонують їхати до медичного закладу для проходження огляду. Це є порушення порядку проведення огляду на виявлення стану сп’яніння.

Інспектор повинен доставити водія для проведення огляду на стан сп’яніння до закладу охорони здоров’я, якщо водій відмовляється від проходження огляду на місці або не погоджується з показниками алкотестера. Звертаємо Вашу увагу, що такий огляд проводиться безкоштовно, водій не повинен за це платити.

Від проходження медичного освідчення на виявлення стану алкогольного сп’яніння у закладі охорони здоров’я рекомендуємо не відмовлятися, так як за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння настає така ж відповідальність як за керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння, а це може бути або штраф, або позбавлення права керувати транспортними засобами, або громадські роботи, або адміністративний арешт. Зверніть увагу, що може бути застосовано тільки один вид покарання.

Після проведення огляду інспектор повинен вручити Вам копію протоколу про адміністративне правопорушення, де Ви можете надати свої пояснення, у т.ч. і про порушення порядку проведення огляду. Якщо огляд проводився у медичному закладі, то водію також вручається примірник висновку.

Варто також знати, що коли водій не погоджується з результатами огляду на стан сп’яніння, то протягом двох годин з часу складання протоколу у нього є право самому звернутися у заклад охорони здоров’я і пройти огляд на стан сп’яніння, який уже доведеться оплатити самому.

Крім вищезазначеного, якщо Вас зупинив інспектор і обвинувачує у керуванні автомобілем у стані сп’яніння, Ви можете звернутися до юриста за консультацією як діяти. Зазвичай у телефонному режимі консультації безкоштовні.