ДАІ, держвиконавці і нотаріуси будуть обмінюватися інформацією стосовно транспортних засобів

5
Лис
2012

Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ видали спільний наказ про інформаційну взаємодію щодо транспортних засобів. Відповідний наказ підписали міністри Олександр Лавринович та Віталій Захарченко. Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції.

Наказ передбачає створення відповідних нормативних і технічних можливостей для оперативного обміну інформацією між Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ та Державною виконавчою службою стосовно транспортних засобів.

Так, при проведенні державної реєстрації (перереєстрації), розшуку транспортних засобів та зняття їх з обліку наказом забезпечується можливість оперативної інформаційної взаємодії за нотаріально посвідченими угодами щодо транспортних засобів та довіреностей на користування та розпорядження ними. Зокрема, уповноваженим особам Державної автомобільної інспекції надається доступ до Єдиного реєстру довіреностей з метою перевірки справжності довіреностей, виданих відносно транспортних засобів. Крім того, державним і приватним нотаріусам надається доступ до “Національної автоматизованої інформаційної системи департаменту Державної автомобільної інспекції” в частині інформації про транспортні засоби, що перебувають у розшуку.

Також, в процесі примусового виконання рішень судів доступ до “Національної автоматизованої та інформаційної системи департаменту Державної автомобільної інспекції” надається уповноваженим особам органів державної виконавчої служби.

У свою чергу, Державна автомобільна інспекція отримує доступ до інформації з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень щодо транспортних засобів, щодо яких державними виконавцями винесено постанови про арешт, про розшук, про зняття арешту з майна, зняття майна з розшуку згідно з протоколом інформаційного обміну.

Зазначений наказ набув чинності з 29 жовтня 2012 року (опублікований в “Офіційному віснику України” №80). Протягом трьох місяців з дня набрання чинності, органи, зазначені в наказі, повинні забезпечити технічні можливості для здійснення інформаційного обміну.

http://finance.ua/