Змінено правила забезпечення інвалідів автомобілями

1
Лис
2012

Зокрема, з Порядку вилучено норму стосовно визначення Кабміном марки автомобілів, які закуповуються для інвалідів державою.

Кабмін вчора вніс зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями. Так, людям з інвалідністю надано можливість переоформляти безоплатно у власність автомобілі, якими вони користуються, після закінчення 10-річного терміну експлуатації. Це стосується як придбаних за державні кошти автомобілів, так і отриманих в якості гуманітарної допомоги.

Також уточнена діюча норма п.15 Порядку щодо повернення інваліду частини сплачених за автомобіль коштів при його достроковому поверненні державі, наприклад, при влаштуванні до будинку-інтернату (7 або 30% з урахуванням ступеня зношення автомобіля).

Внесеними змінами передбачено надання права користування автомобілем двом членам сім’ї для інвалідів війни та інвалідів I групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В даний час таке право надається тільки одному члену родини, а в разі перебування його в лікарні або у відрядженні інвалід не може скористатися автомобілем за допомогою іншого члена сім’ї.

А ось норма щодо визначення Кабміном марки автомобілів, які закуповуються для інвалідів державою, з Порядку взагалі вилучена, оскільки вона суперечить Закону «Про здійснення державних закупівель».

http://jurliga.ligazakon.ua/