Таксисти готові підняти ціни через нові вимоги влади

29
Жов
2012

Законопроект, що регулює автоперевезення, лякає водіїв. Законопроект про таксистів можуть прийняти найближчим часом. Його автори впевнені, що якість послуг зросте, а нелегальні перевізники зникнуть.

Водій таксі зобов’язаний не курити, укладати валізи в багажник, вмикати обігрівач взимку і відкривати вікна влітку. А якщо служба таксі по телефону спочатку сказала вам “так”, це означає, що вона уклала з вами публічний договір та його порушення зобов’язана компенсувати. Якщо, скажімо, ви запізнилися на літак.
Ідеальне таксі, з точки зору законопроекту – спецпокраска авто, маячок: вільно-не вільно і навіть прейскурант на склі.

Такими мають бути всі, вважають автори закону про таксі. В межах міста машини – виключно одного кольору, однакові ціни, на кузові – персональний номер і назва міста. І обов’язково – атестат таксиста, який треба підтверджувати.

Керівник української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк розповів: “Згідно з чинним законодавством, водієм таксі може бути 18-річний юнак та 75-річний чоловік. Ми вважаємо, що людина, яка перевозить пасажирів, повинна мати хоча б трирічний стаж, активно підтвердити свою компетенцію, знання міста, певних вимог “.

Якість таксі контролюватимуть місцеві ради та ДАІ. Як раз цього бояться перевізники в регіонах. Вони впевнені, що чиновники будуть ними маніпулювати – більшість дозволів і репутацію доведеться купувати. Таксисти визнаються: з двохсот тисяч машин в Україні 80% – нелегали. Для узаконення шашечок сьогодні достатньо купити ліцензію. Якщо ускладнять процедуру, таксисти загрожують або відбивати гроші новими цінами, або ще глибше піти в тінь.

http://www.segodnya.ua/