Податкова пояснила, як обкладати ПДВ послуги з ремонту авто, що потрапило в аварію

9
Жов
2012

Згідно з роз’ясненням податкової, послуги з ремонту автомобіля обкладаються ПДВ і виділяються окремим рядком у розрахункових документах особою, що здійснює такий ремонт.

ДПС листом від 12.03.2012г. № 7020/7/15-3417-26 надала роз’яснення щодо оподаткування ПДВ послуг зі страхування автомобіля.

Оскільки надання послуг із страхування і перестрахування не є об’єктом оподаткування, то виплата страхових платежів теж не повинна обкладатися податком. У разі здійснення страхових виплат, страхова компанія не повинна додавати суму податку на додану вартість до страхового платежу і не повинна зменшувати страховий платіж на суму податку на додану вартість.

При цьому, податкова зазначає, що в разі оплати страховою компанією ремонту застрахованого автомобіля за рахунок страхових виплат слід врахувати наступне.

Незалежно від того, за рахунок яких коштів здійснюється ремонт авто – у вигляді страхових виплат від страхової компанії, або у вигляді покриття франшизи від страхувальника, який потрапив у ДТП, послуги з ремонту автомобіля підлягають обкладенню податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Оплата послуг з ремонту, заміщенню, відтворенню застрахованого об’єкта чи придбання товарно-матеріальних цінностей, які мають бути використані в процесі ремонту, здійснюється з урахуванням ПДВ, який включається у вартість ремонту і виділяється особою, яка здійснювала ремонт окремим рядком в розрахункових документах.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2012/10/9/74272.htm