ДАІ отримала право відбирати машини за невиплату кредиту

28
Кві
2012

Державна виконавча служба та Державтоінспекція Києва домовилися про умови тимчасового затримання, зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, а також їх повернення.

Це рішення відомства взяли на виконання постанови Кабміну від 17 грудня 2008 р. № 1102, повідомляє прес-служба столичної ДАІ.

“У разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук, уповноважена особа Державтоінспекції негайно тимчасово затримує такий транспортний засіб та доставляє на спеціальний майданчик чи стоянку. При цьому згідно з встановленими вимогами складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу в присутності двох свідків і представника підприємства, установи чи організації, яке доставляє транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку “.

Нагадаємо, відповідно до документа, співробітники Державтоінспекції мають право тимчасово затримувати і доставляти на спеціальний майданчик чи стоянку автомобілі, які оголошені в розшук згідно ст. 40 закону “Про виконавче провадження”, шляхом їх блокування за допомогою спеціальних автомобілів-евакуаторів.

Протягом трьох діб Державтоінспекція повинна повідомити державному виконавцю про тимчасове затримання транспортного засобу.

Повернення боржникові тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється тільки на вимогу державного виконавця.

Нагадаємо, що авто будуть відправляти на штраф-майданчик, якщо його власник не платить кредит, квартплату, штрафи або аліменти.