Реєстрація авто по новому

25
Кві
2012

27 червня 2012 року Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Ці зміни покликані спростити процедуру реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів в Україні.

Так, змінами до Порядку скасовано обов’язкове дослідження транспортних засобів під час проведення їх державної реєстрації (перереєстрації) чи зняття з обліку, а також обов’язкове пред’явлення транспортного засобу при перереєстрації у зв’язку зі зміною місця проживання власника та при відновленні втрачених або зіпсованих документів.

Також відтепер власники транспортних засобів мають можливість прямо перереєструвати транспортний засіб з одного власника на іншого при його відчуженні. Крім того скасовано обов’язковість проведення експертного дослідження транспортного засобу. Згідно з внесеними у Порядок змінами тепер проведення експертного дослідження транспортного засобу є добровільним і проводиться виключно на письмову вимогу власника.

Найбільше зацікавила водіїв зміна, котра передбачає, що власники транспортних засобів матимуть можливість зареєструвати чи перереєструвати свого залізного коня незалежно від місця своєї реєстрації чи проживання або регіону реєстрації транспортного засобу.

За інформацією ДАІ, на сьогодні одне МРЕО в області відповідає за реєстрацію транспортних засобів незалежно від реєстрації власника. Інші поки що не готові працювати у такому режимі. Та це не проблема, адже після внесення змін самим Порядком передбачено, що по згідно попередньої редакції Порядку проводитиметься реєстрація до 1 січня 2013 року, коли буде впроваджена в експлуатацію Національна автоматизована інформаційна система Державної автомобільної інспекції.

Також постановою Кабінету Міністрів № 600 від 27.06.2012р. передбачено можливість збереження за бажання власника номерного знака за транспортним засобом при перереєстрації на іншого власника у межах одного регіону.

Відтепер, згідно із змінами до Порядку, й допускається державна реєстрація транспортних засобів, які складені самостійно з частин інших транспортних засобів і повна маса яких не перевищує 3500 кілограмів, що виготовлені відповідно до обов’язкових вимог норм і стандартів України, на підставі документів, що підтверджують правомірність придбання складових частин із зазначенням їх ідентифікаційних номерів, а також висновків Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС.

Ще однією втішною для водіїв зміною є те, що відтепер наявність у водія заборгованості по сплаті штрафів за порушення правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху не є перешкодою для зняття авто з обліку.

Також варто відмітити, що відтепер максимальна вартість реєстрації автомобіля становить 345 гривень. І це з врахування видачі нового номерного знаку. Якщо ж при перереєстрації власнику залишиться номерний знак, який був на автомобілі у попереднього власника, ця сума зменшиться ще на 85 грн., саме стільки вартує комплект номерних знаків.

В цілому, автоюристи сходяться на думці, яка узгоджується із позицією органів ДАІ, реєстрація авто, при таких змінах спростилася.