ДТП. Що робити?

23
Кві
2012

Кожного дня ми піддаємося різним ризикам. Один із них – ризик потрапити у дорожньо-транспортну пригоду. Доволі часто, ставши учасником ДТП водій не знає як себе поводити, що робити. Через таке незнання в подальшому водій ризикує стати жертвою несправедливого розгляду справи, що як наслідок може мати негативні наслідки для самого водія.

Що ж потрібно робити? Як Ви можете захистити себе від необ’єктивності?

Перш за все, потрібно пам’ятати, що п. 2.10 Правил дорожнього руху (ПДР) передбачає, що водій, причетний до ДТП, зобов’язаний негайно зупинитися та залишатися на місці пригоди, увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.

ДТП – це стресова ситуація, яка викликає у її учасників стан шоку. У такому стані учасник стає легкою здобиччю негативно налаштованої іншої сторони. Отже, потрапивши у ДТП спочатку опануйте себе, постарайтеся зберігати спокій та оцініть ситуацію навколо. Визначте чи немає жертв. Звертайте увагу на все, що може стати у пригоді: номерний знак транспортного засобу іншого учасника, наявність свідків як пішоходів так і водіїв ТЗ: зустрічних та тих які рухалися у попутному напрямку, розташування транспортних засобів після зіткнення, місце знаходження уламків, рідин, гальмівний шлях, сигнали світлофорів, пригадайте на якій відстані від себе Ви помітили інший автомобіль, інші обставини, які на Вашу думку є важливими. Буває так, що свідки пригоди поспішають і не можуть чекати приїзду ДАІ для дачі показів, тому, в таких випадках, запишіть дані таких свідків: повне ім’я, номери телефонів, адресу проживання.

При наявності постраждалих, викличіть швидку медичну допомогу.

Рекомендуємо звернутися до спеціаліста по справах по ДТП для отримання попередньої консультації. Зазвичай така консультація у телефонному режимі надається безкоштовно, а Вам допоможе уникнути багатьох «підводних каменів» при оформленні матеріалі ДТП.

Повідомте про пригоду орган міліції по телефону – 102.

Очікуючи приїзду ДАІ, обговоріть зі спеціалістом чи обдумайте самостійно пояснення, котрі даватимете. Вживайте всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організуйте об’їзд місця пригоди.

Беріть активну участь в оформленні матеріалів справи працівником ДАІ. У своїх пояснення обов’язково вкажіть дані свідків, які не змогли дочекатися приїзду ДАІ, а також тих, пояснення яких з тих чи інших причин працівники ДАІ відмовляються фіксувати. Не давайте пояснень, якщо знаходитеся у шоковому стані. Усе, що напишете може бути використано проти Вас. Ви маєте право не давати пояснення на місці ДТП. Для цього можете зіслатися на погане самопочуття, стресовий, шоковий стан.

Найважливішим документом по справі є схема ДТП. Уважно слідкуйте за складанням схеми, а також за даними, що на ній фіксуються. Зверніть увагу на місця розміщення автомобілів, розміри замірів, місце зіткнення, розміри та розміщення гальмівних шляхів, місце знаходження уламків. Усе це повинно бути зафіксовано на схемі ДТП. Ваш обов’язок прослідкувати щоб дані, зафіксовані на схемі відповідали дійсності. Підписавши схему ДТП Ви погоджуєтеся з її змістом і в подальшому оскаржувати схему немає сенсу.

Головне, що Вам необхідно розуміти, що не варто розраховувати на порядність інспекторів ДАІ та інших учасників ДТП. Свої права та інтереси потрібно відстоювати. А у цьому ми готові Вам допомогти.