Для п’яних водіїв запропонована кримінальна відповідальність

23
Кві
2012

Україна традиційно займає перші місця в Європі по смертності і травматизму на дорогах. Антон Яценко стурбований такою ситуацією і пропонує суворо карати порушників.

Діюча система штрафних санкцій за керування транспортними засобами в стані сп’яніння не є дієвою в нашій країні, тому необхідно підійти до вирішення питання безпеки на дорозі більш кардинально, вважає нардеп Антон Яценко. Його законопроектом № 11190 пропонується встановити кримінальну відповідальність для осіб, які сідають за кермо у нетверезому стані.

Передбачається доповнити Кримінальний кодекс статтею 286-1 – Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння або під впливом наркотичних чи психотропних речовин.

Санкція передбачає штраф 200 – 500 неоподатковуваних мінімумів або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 2 до 5 років.
За рецидив ж пропонується позбавляти волі до 3 років (працівників правоохоронних органів і посадових осіб – на строк до 5 років) з довічним позбавленням права керувати транспортними засобами.

Згідно з цією статтею, станом алкогольного сп’яніння вважається стан, в якому перебуває особа, що пройшла огляд з використанням технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,6 проміле алкоголю в крові.