Продаж автомобілів зробили дешевше

3
Бер
2012

Відповідні зміни внесені до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів.

Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів”. Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Законом внесено зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо спрощення та здешевлення процедур відчуження та реєстрації автотранспортних засобів.

З цією метою законом передбачається ввести можливість визначення оціночної вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів при їх відчуженні (продажу, дарування, успадкування) фізичними особами виходячи з їх середньоринкової вартості. Порядок її визначення встановлюється Кабінетом міністрів або відповідно до закону.

Буде скасована сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при другій та наступних реєстраціях транспортних засобів (перереєстрації). В якості компенсатора втрат Пенсійного фонду України від такого скасування пропонується замість чинного 3%-го збору при кожній реєстрації (перереєстрації) автомобілів ввести стягнення цього збору виключно при першій їх реєстрації та встановити диференційовані ставки збору (від 3% до 5%) в залежності від вартості автомобілів (від 165 до 290 і більше розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб).

Також передбачено зменшити розмір державного мита за нотаріальне посвідчення договорів відчуження транспортних засобів з 1% (для родичів продавця) і 5% (для інших осіб) до одного і п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для родичів та інших осіб відповідно).

http://biz.liga.net/