1) Керування автомобілем у стані алкогольного, наркотичного або будь якого іншого сп’яніння, 2) відмова пройти огляд на стан сп’яніння – різні правопорушення. Однак відповідальність за ці правопорушення однакова (у 2019 році це ще адміністративна відповідальність, а у 2020 році за таке правопорушення буде передбачена кримінальна відповідальність).

Згідно ст. 130 КУпАП за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, або за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння передбачена відповідальність у виді позбавлення водійських прав на рік разом зі штрафом в розмірі 10 200 грн.

Якщо правопорушення буде скоєно повторно, водійських прав позбавлять на два роки і штраф складе 20 400 грн.

За третє правопорушення водія позбавляють права керувати транспортними засобами на 10 років і штраф становить 40 800 грн.

Адвокат – т. 067 157-24-14

Як бачимо, якщо в суді вас визнають винним по ст. 130 КУпАП, позбавлення водійських прав буде застосовано обов’язково. Також обов’язково потрібно буде сплатити штраф.

Однак, на цьому все не закінчується. Після того як спливе строк, на який суд позбавив водійських прав, повернення водійських прав стане справжнім випробовуванням: потрібно буде пройти суровий медичний огляд, пройти навчання зі знання ПДР, скласти теоретичний і практичний іспити.

Після успішного проходження цих етапів, водій отримує нове посвідчення водія, строк дії якого два роки. Тепер водій вважається таким, який отримав посвідчення водія вперше. Для того щоб обміняти це посвідчення на посвідчення водія, строк дії якого 30 років, водій повинен вчинити за перші два роки не більше двох адміністративних правопорушень. Якщо таких порушень буде три і більше, потрібно буде знову складати іспити.

За таких умов для кожного водія, щодо якого оформили протокол по ст. 130 КУпАП, є актуальним відстояти свої водійські права в суді, щоб суд не позбавляв права керувати транспортними засобами.

Адвокат – т. 067 157-24-14

Не будемо приховувати, не завжди це можливо. Однак, оскільки процедура огляду водія на стан сп’яніння, оформлення адмінматеріалів, розгляду справи по ст. 130 КУпАП в суді є жорстко регламентованою, навіть дрібні порушення регламентів, можу мати наслідком звільнення водія від відповідальності за керування у стані сп’яніння або за відмову пройти огляд на стан сп’яніння (як показує наша практика, поліцейські дуже часто порушують вимог для оформлення цих матеріалів).

Наші адвокати за 14 років захисту прав водіїв в судах, вивчили усі регламенти по такій категорії справ як повернення водійських прав (ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та зможуть вас кваліфіковано проконсультувати по даній категорії справ, а також надати професійну практичну правову допомогу під час розгляду справи про позбавлення водійських прав в суді.

Телефонуйте адвокату – т. 067 157-24-14. Наше завдання – залишити вам право легально керувати автомобілем.

Адвокат – ст. 130 КУпАП – т. 067 157-24-14