Залишення місця ДТП та можливі кримінально-правові наслідки

21
Бер
2018

Залишення місця ДТП її учасником є прямим порушенням вимог, які виставляють до водія Правила дорожнього руху. Зокрема, ПДР передбачають, що у разі причетності до ДТП водій зобов’язаний залишатися на місці пригоди.

Кодекс про адміністративні правопорушення передбачає адміністративну відповідальність за залишення місця ДТП. Так, згідно статті 122-4 КУпАП, залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху місця ДТП, до якої вони причетні тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк до 40 год., або адміністративний арешт до 15 діб.

У Верховній Раді уже зареєстрований законопроект, який повинен змінити адміністративну відповідальність за залишення місця ДТП. Передбачається у т.ч. й позбавлення водійських прав.

Однак мало хто з водіїв задумується, що при залишенні місця ДТП, за певних обставин може настати й кримінальна відповідальність.

Такий наслідок може мати місце при ДТП з потерпілими. Крім відповідальності згідно ст. 286 Кримінального кодексу, водій, який залишив місце ДТП може притягатися до кримінальної відповідальності за залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані. Така кримінальна кваліфікація може мати місце не лише при ДТП з пішоходом, як можна припустити спочатку.

Кримінальний закон передбачає за залишення без допомоги особи кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі до восьми років, в залежності від наслідків.

До речі, до кримінальної відповідальності за такі дії чи бездіяльність може притягатися не лише водій-учасник ДТП, але й сторонні водії, інші учасники дорожнього руху, які розуміючи, що особа потребує допомоги і сама не здатна вжити відповідних заходів для самозбереження, свідомо не вчиняють дій, спрямованих на допомогу такій особі.

Нагадаємо, що згідно ст. 286 КК за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, в залежності від тяжкості наслідків, винному може загрожувати відповідальність у виді позбавлення волі строком до десяти років з можливим позбавленням права керувати транспортними засобами.

Раніше АвтоЮрист розповідав про звільнення від кримінальної відповідальності при ДТП.

Виїзд адвоката на місце ДТП
Адвокат по ДТП (адмін. справи)
Кримінальні справи по ДТП

Консультація адвоката, виїзд адвоката на місце ДТП, підготовка документів в поліцію, в суд, захист у кримінальному провадженні, участь у слідчих діях, справи про позбавлення водійських прав, страхові спори, стягнення шкоди, завданої при ДТП, оскарження штрафів за порушення ПДР та ін.

Телефонуйте 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47