Сертифікувати автомобілі потрібно буде після їх переобладнання

1
Гру
2016

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» (щодо вдосконалення норм Закону України)».

GLYADYK.COM.UA_AutoYrist_registraciya_autoНа сьогоднішній день існує проблема подвійної перевірки відповідності транспортних засобів екологічним нормам, а саме: митницями ДФС при митному оформленні і територіальними органами з надання сервісних послуг МВС при проведенні державної реєстрації.

При цьому акти європейського законодавства, до яких здійснюється адаптація законодавства України, не встановлюють вимог щодо обмеження ввезення на митну територію країн-членів ЄС транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам.

Зазначеним законопроектом пропонується виключити слова «Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та» з абзацу 1 та 4 ст. 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів».

На думку автора законопроекту, ці зміни сприятимуть затвердженню положення про проведення відповідного екологічного контролю транспортних засобів під час їх державної реєстрації, що надасть можливість приводити ввезені автомобілі до відповідного технічного стану на території України та здійснювати їх сертифікацію після переобладнання. Зазначене також дозволить зняти соціальну напругу, пов’язану з проблемою ввезення на митну територію України американських автомобілів і транспортних засобів, що були у використанні та призведе до усунення подвійної перевірки митницями ДФС і територіальними органами з надання сервісних послуг МВС відповідності транспортних засобів екологічним нормам та приведення положень Закону у відповідність до законодавства ЄС.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що депутати взялися за автоматичну фіксацію порушень вимог ПДР.

Адвокат по ДТП
Стягнення шкоди
Оскарження штрафів ПДР

Юридична консультація з питань повернення водійських прав, стягнення шкоди, завданої в результаті ДТП, ввезення транспортних засобів в Україну (у т.ч. митне оформлення та реєстрація транспортного засобу), отримання дозволу на продаж, а також з усіх інших юридичних питань.

Телефонуйте: 067 157-24-14, 099 538-60-47 або 093 602-83-47