За шкоду, отриману ДТП можна буде отримати більше

14
Січ
2016

У лютому цього року ліміти страхових виплат за полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів зростуть у двічі.

GLYADYK.COM.UA_AUTOYRIST_CAR_INSURANSЗгідно рішення Держкомфінпослуг страхова сума за шкоду, завдану в ДТП майну потерпілих становитиме 100 тис. грн. (сьогодні – 50 тис. грн.). За шкоду, завдану життю та здоровю потерпілих в ДТП тепер виплачуватимуть до 200 тис. грн., замість сьогоднішніх 100 тис. Крім цього збільшиться й у двічі ліміт страхових виплат по європротоколу – до 50 тис. грн.

Нові страхові суми будуть діяти за тими полісами ОСАЦВ, які будуть укладені з лютого. Договори автострахування, укладені до збільшення страхових сум будуть діяти до їх закінчення на тих умовах, за якими вони укладалися.

Передбачалося, що страхові суми повинні були зрости з листопада минулого року. Однак через неузгодженість в повноваженнях контролюючих органів підвищення страхових виплат відклали на цей рік.

Раніше АвтоЮрист повідомляв, що Рада змінюватиме обов’язкове автострахування з врахуванням євродосвіду. Варто також зазначити, що в країнах ЄС страхові суми за полісами ОСАЦВ становлять 1 млн. євро на одного потерпілого, але не більше 5 млн. євро на один страховий випадок.

За керування автомобілем без полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів передбачений адміністративний штраф у розмірі 425 грн.

Повернення водійських прав
Допомога при ДТП
Стягнення шкоди
Оскарження штрафів