Громадські та виправні роботи можна замінити штрафом або адміністративним арештом

24
Жов
2013

Верховна Рада України внесла зміни у Кодекс України про адміністративні правопорушення, чим передбачила можливість заміни громадських і виправних робіт іншими видами стягненнями, такими як штраф або адміністративний арешт.

громадські роботиЗгідно прийнятих змін, стаття 321-1 КУпАП викладена у новій редакції. Стаття передбачає, що у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом із розрахунку 4 години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно статті 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт не відбутий строк громадських робіт може бути замінено не лише адміністративним арештом (як встановлено зараз), але і штрафом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розрахунок штрафу здійснюється згідно з правилами зазначеними вище.

Змінами до статті 322 КУпАП встановлено, що у разі втрати працездатності, переведення особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, виправні роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що один день не відбутих виправних робіт дорівнює одному неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Також передбачена заміна виправних робіт штрафом у разі ухилення порушника від їх відбування.

jurliga.ligazakon.ua