Змінено Порядок реєстрації транспортних засобів

24
Чер
2013

19 червня на засіданні Уряду були внесені зміни в порядок реєстрації транспортних засобів, що були арештовані державними виконавцями та реалізовані через аукціон.

Порядок реєстрації транспортних засобівМіністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що прийняття урядової постанови має врегулювати питання, пов’язані з реєстрацією транспортних засобів, що були арештовані державними виконавцями та реалізовані через аукціони.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388) визначає вичерпний перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів. Проте у ньому не передбачено документів, виданих органом державної виконавчої служби, такими, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів та є підставою для реєстрації транспортних засобів.

Прийняті зміни до Порядку передбачають, що акт державного виконавця про проведений аукціон та постанова і акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу є документами, що підтверджують правомірність придбання майна, а отже є підставами для подальшого оформлення стягувачем права власності на це майно.

Такі зміни дозволять здійснювати реєстрацію права власності на транспортний засіб на підставі акту державного виконавця про проведений аукціон та постанови і акту про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу.